Kas teadsid, et Sinu koduseinad võivad olla mitmesuguste terviseprobleemide allikaks? Või hoopis koduse hubasuse ja hea energia saladuseks? Kui ei, siis võid kindel olla, et Sinu interjööri värvivalikust sõltub palju rohkem kui lihtsalt kaunis sisekujundus. Erinevad allergiad, hingamisteede raskused, kroonilised peavalud, tülid ja närvipingest paks koduõhk – just sellised väljakutsed võivad Sinu pere mürgiste seinavärvide tõttu kimbutada.

Tuues oma elukeskkonda aga looduslikest komponentidest koosnevad savivärvid, teed teadliku sammu pere tugeva tervise ja positiivse kodu õhkkonna poole. Siin on kuus põhjust, miks Sinu lapsed ja lähedased saavad Sulle savivärvide eelistamise eest väga tänulikud olla:

 

 

IN ECO puhas õhk

#1 Õhk Sinu kodus on mürkainete vaba 

Kui enamus sisetöödeks mõeldud värvides leidub tervist kahjustavaid mürk- ja säilitusaineid ning naftatööstuse jääke ja plastprodukte, siis savi baasil valminud värvid koosnevad üksnes looduslikest komponentidest. Kuid miks on see oluline? Esmapilgul võib koostisosade hindamine interjööri värvivalikul teisejärgulisena tunduda, aga pikas perspektiivis on tegu pere tervisele väga olulise valikuga.

Tavavärvide kahjulikkusest annab kõige paremini aimu värske värvi keemiline lõhn, mis näib küll kiiresti kaduvat, kuid jääb tegelikult aastateks koduõhku mürgitama. Green Seal keskkonnauuringute kohaselt eritavad plastvärvidega värvitud pinnad kahjulikke kemikaale veel kolm kuni viis aastat pärast toa värvimist.

Pidev mürkainete sissehingamine tekitab aga erinevaid terviseprobleeme nagu näiteks kopsu- ja neerukahjustusi, hingamisteede ning silmade ärritust, iiveldust ja peavalu. Eneselegi teadmata süvendavad toas ringlevad värviosakesed meie tervisevaegusi iga päevaga üha enam. Loodusliku savivärviga pinnatud toad pakuvad see-eest toksiinide vaba, parema õhukvaliteediga elukeskkonda, kus kasvavad tervemad lapsed ja elavad hea enesetundega vanemad.

 

 

IN ECO allergia astma

#2 Kaitsed ennast ja lähedasi allergiate ja astma tekke eest

Allergiate puhul osutub tihti keeruliseks nende tekkepõhjuse tuvastamine ning koduseinte vahel elutsevad allergeenid võivad jääda meile märkamatuks. Tegelikult on just kodune hallitus üks levinumaid allergiliste reaktsioonide ja astma põhjustajaid, mille teket suudab õhuniiskust tasakaalustav savivärv aegsasti ennetada.

Erinevalt paljudest plastvärvidest on savivärvi puhul tegemist materjaliga, mis jätab siseviimistluse hingavaks e difuuseks. See tähendab, et õhk saab vabalt värvikihi ja aluspinna vahel liikuda, tänu millele ei teki pindadele liigniiskust ega tervist kahjustavat hallitust. Kui plastvärvid loovad siseruumidesse justkui kilesse pakitud pinnad, siis savivärviga kaetud tubades toimub pidev õhuniiskuse regulatsioon, mis on hea nii nahale kui ka hingamisteedele. Uuringud näitavad, et allergilisuse sagenemise taga on steriilsemaks muutunud ja rohkem tehislikke aineid sisaldav elukeskkond.

Lisaks allergiate ennetamisele aitab hingav seinavärv vältida olukorda, kus hallituse ja niiskuskahjustuste vastu tuleb võidelda mürgiste tõrjevahenditega, mille kasutuselevõtuga mürgitame paratamatult ka iseend ning oma lähedasi.

 

 

IN ECO savi raviv

#3 Savis peituvad tervendavad omadused

Savil on ravivad ja antibakteriaalsed, mida meie esivanemad teadsid oma elukeskkonnas ära kasutada juba aastatuhandeid tagasi. Lisaks hinnatud ehitusmaterjalile leidis savi kasutust erinevate infektsioonide, toidumürgituste ning mineraalide defitsiidi korral. Samuti turgutati saviprotseduuridega nahka ja värskendati enesetunnet. Ajaloolisele tarkusele toetudes on kasulik savi positiivsete omadustega ka tänapäeval oma elukeskkonda rikastada.

Peamine tõukejõud savi kasutegurite taga on võime neelata endasse baktereid, toksiine, mustust ja tolmu ning seeläbi nii inimese keha kui ka keskkonda mürkidest puhastada. Kuna savi omab õrna negatiivset elektrilaengut, neelab ta oma pooridesse kogu õhus oleva saaste, sest saasteained kannavad endas hoopis positiivset laengut.

Tervisliku kodu loomisel mängib rolli iga valik ning looduslik alternatiiv. Savivärv sobib sel teekonnal nii esimeseks sammuks kui ka täiustama juba kasutusel olevaid looduslähedasi ja tervisesõbralikke ökomaterjale.

 

 

#4 Sind ümbritseb harmooniline elukeskkond

Looduslikest komponentidest koosnevatel savivärvidel on oluline koht hea energiaga kodu loomisel. 

Värvides sisalduv savi on miljoneid aastaid inimeste ümber olnud. Sama saab öelda ka värvivalikus olevate maalähedaste pigmentide kohta, mis tekitavad alateadlikku turvatunnet. 

Ent see ei tähenda, et kodu kujundamisel peaks põnevatest toonidest loobuma. 

Näiteks sügav ja vürtsikalt hõõguv terrakota pakub maandavat alternatiivi jõulistele punastele värvitoonidele. Kollane ooker või vanasinine on samuti tujutõstvad värvid, millega interjööris eksperimenteerida.

Kodu, kus on turvaline olla ning mille seinad mõjuvad rahustavalt, on hubane ja võimaldab pärast pikki tööpäevi energiavarusid laadida. 

Plastvärvide puhul mõjutab kodust energiat värvide keemilisest koostisest tulenev staatiline elekter, kuid sellele lisaks võib alateadlikku stressi tekitada ka looduskauge, kirev värvivalik. Harjume küll kõigega, kuid visuaalselt ärritavad stiimulid jäävad, ning ei lase meil kodus täielikult lõõgastuda. 

 

 

IN ECO tolmuvaba

#5 Tubadesse koguneb vähem tolmu

Selleks, et olla juba tubade planeerimisel sammuke ees koduse tolmusõja võitmisel, tasub jälgida erinevate materjalide omadusi staatilise elektri tekitamisel. Osa pindu kogub nõrga elektrilaengu tõttu rohkem tolmu kui teised. Näiteks lisaks teleka- ja arvutiekraanidele on suurteks tolmukogujateks ka staatilist elektrit tekitavad plastvärvidega töödelnud pinnad. Valides nende pindade katteks aga antistaatilise savivärvi, väheneb õhus olev stressi tekitav elekter ning koos sellega ka tervist kahjustava tolmu kuhjumine.

Tolmune keskkond on teada tuntud ohumärk hingamisteede kaebuste kujunemisele ja immuunsuse nõrgenemisele. Ka staatiline elekter ei mõju tervisele hästi, kuna annab märku tasakaalust väljas olevast õhuniiskusest ja võib tekitada häirivaid elektrisärtse kodupindade puudutamisel. Looduslikud savivärvid aitavad tuba energeetiliselt tasakaalustada ja vältida selliste liigpingete teket.

 

 

IN ECO jätkusuutlik eluviis

#6 Sead tugeva aluse pere jätkusuutlikule eluviisile

Savivärvide kasutamine arendab keskkonna loomulikkusest arusaamist ning naturaalne miljöö soodustab kontakti loodusega, aidates seeläbi edasi kanda jätkusuutlikke väärtusi. Kuna savivärv ei sisalda säilitusaineid, tuleb see pindade katmiseks ettevalmistamisel veega valmis segada – see aga sisendab mentaliteeti oma kätega rohkem ise ära teha, vähem tarbida ja loodust plasti üleküllusest säästa.

Ehitustööde käigus satuvad värvijäägid paratamatult ka loodusesse, mida plastvärvides sisalduvad lagundamatud osakesed veel aastasadu reostavad. Naturaalsed savivärvid on aga keskkonnasõbralikud ja komposteeritavad. Tehes oma tarbimisharjumustes teadlikud otsused, aitad seista nii enda kui teiste inimeste tervise ning meie kõigi ühise keskkonna eest.

 

Sinu võimuses on kõigi eelnimetatud punktide täideminek ja tervisliku elukeskkonna loomine!

Kui Sul pole keskkonnast ja oma pere tervisest savi, siis vali IN ECO, 100% looduslik saviga seinavärv. Tutvu toodetega meie e-poes või edasimüüja Majatohtri juures (Majatohtri e-poe link).